×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاريخ اسلام
پدیدآورندگان : - (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : تاريخ
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 27×16
یادداشت : ,تاريخ مختصري است از دولتها و رويدادهاي كشور هاي اسلامي با ذكر بعضي از بزرگان دولتي و علمي. در حالات سلطان مراد خان عثمان حالت تحرير كتاب را سال 1095 ثبت كرده است. اين كتاب بنا بنوشته رضا قلي خان هدايت روي برگ اول نسخه از يكي از سادات مرعشي مازندران است. فهرست اجمالي كتاب جز حالات ائمه عليهم السلام كه در آغاز آن آمده،چنين است: ذكر مجملي از احوالات و حكومت و ايام سلطنت بني اميه. بيان وقايع زمان خلافت بني عباس. شرفا و حكام مكه معظمه. بعضي از سلاطين معاصر بني العباس. ذكر مجملي از اخبار سلاطين ولايت ملتستان. مجملي از احوالات سلاطن كجرات. مجملي از احوال سلاطين مالوه و ماند. مجملي از احوالات سلاطن دكن. مجملي از ذكر سلاطن جونپور. مجملي از احوال ملوك ديلم. مجملي از احوالات سلاطين سلاچقه. ظهر اقاصره آل عثمان. اسامي جمعي از ولات موصل. بعضي از حكام مصر صولونيه اند. فرمانفرمايات طبقه اسماعيليه. ابتداء دولت حسن الصباح الحميري. سلاطين جبل كه مشهورند بگاو پاره. مجملي از ملوك مازندران. ذكر بعضي از سلاطين اندلس. ذكر بعضي از حكام و ولات افريقيه. ذكر حكام و ولات مصر از آل ايوب. ذكر بعضي از حكام سيستان و نيمروز. در مبادي احوال ملوك خوارزم. مختاري از احوال ترك و تاتار. مختاري از ملوك طوايف. مجملي از احوال ملوك قواقوينلو و آق قوينلو. مختاري از احوالات سلاطن نامدار صفويه., خط نسستعليق,عناوين و نشانيها شنگر،در حاشيه تصحيح و اضافه شده و برگها فرسوده و وصالي شده است،روي برگي قبل از كتاب چند يادداشت از رضا قلي خان هدايت به تاريخ 1276 با مهر بيضوي «رضا قلي» ديده مي شود،جلد تيماج قهوه اي.
شناسه : oai:zakhair.net/08989
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.