×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و تحليل وقوع پديده هاي خشكسالي و ترسالي با استفاده از چندنمايه مبتني بربارش مطالعه موردي: استان كرمان
پدیدآورندگان : ناصر سيماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي مقابله با بيابان زايي و توسعه پايدار تالاب هاي كويري ايران
خلاصه : شاخصهاي متنوعي بمنظور پايش پديده خشكسالي و ترسالي وجود دارد كه از آنها درتدوين برنامه هاي مديريتي مقابله با خشكسالي و ترسالي استفاده گرديد دراين مطالعه داده هاي مربوط به بارش سالانه 34 ايستگاه از استان كرمان دريك دوره 20 ساله 1981-2000 براي تحليل داده هاي بارش و محاسبه سالهاي مرطوب و خشك مورد استفاده قرارگرفت پس ازانتخاب دوره مشترك آماري و بررسي كيفيت و درستي داده ها از نمايه هاي درصد از نرمال بارندگي و دهك هاي بارندگي به منظور تعيين دوره هاي ترسالي و خشكسالي استفاده گرديد سپسنمايه هاي فوق بمنظور ارزيابي برآوردخشكسالي و ترسالي هواشناسي ارزيابي شدند. نتايج حاصل از آزمون دركل ايستگاه ها نشان داد كه نمايه دهك هاي بارندگي سالانه مقارن با سال وقوع كمينه بارندگي رخداد خشكسالي بسيارشديد را درتمام ايستگاه هاي تحت مطالعه گزارش نمودند و از نظر تعيين تصوير خشكسالي بسيارشديد هواشناسي كارايي بيشتري نسبت به نمايه ديگر داشته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERTWETLAND02-DESERTWETLAND02_101.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/22
تاریخ تغییر رکورد : 1392/10/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.