×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جايگاه پول الكترونيكي در حقوق شهروندان شهرهاي الكترونيكي
پدیدآورندگان : مجيد صفاريان زاده (پديدآور)
مسعود اخوان فرد (پديدآور)
محمد قاسم زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي شهر الكترونيك
خلاصه : جهت برپايي و ايجاد شهر الكترونيك علاوه بر تدوين و اجراي قوانيني مناسب در جهت تحقق دولت الكترونيك، لازم است قوانين ويژه اي در جهت نحوه به كارگيري و استفاده درست از فناوريهاي مورد استفاده توسط شهروندان الكترونيكي، تدوين و تنظيم گردد. به طوري كه متناسب با نيازها و ويژگي هاي هر شهر الكترونيك ارائه شده باشد اين قوانين و مقررات از سوي دولت در بخشهاي مختلف اقتصادي و اجتماعي قابل بررسي است. قوانين مربوط به جرائم الكترونيكي، حريم خصوصي، جريان آزاد اطلاعات، حقوق مصرف كنندگان و قوانين تجارت الكترونيك از مهم ترين آن ها هستند. دراين مقاله سعي شده است ابتدا تعريف كاملي از پول الكترونيكي و انواع آن ارائه گردد. سپس روشهاي قانوني توزيع و صدور پول الكترونيكي دركشورهاي مختلف از جمله ايران و نيز اثري كه بر نظام بانكي مي گذارند بررسي شده و در ادامه جايگاه پول الكترونيكي در قانون اساسي با توجه به كاربردهاي گسترده اي كه براي آن تعريف شده مورد مطالعه قرار گرفته است. در پايان نيز به بررسي جرايم مختلفي كه در كاربرد پول الكترونيكي رخ مي دهد پرداخته و مسايل و احكام حقوقي مربوط به اين جرايم نشان داده مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEC02-ICEC02_148.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/2/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.