×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استخراج و تعيين محتواي روغن، فنل و آلكالوئيد اندام هاي برگ، ساقه و دانه پسته رقم اكبري (L var Akbari vera Pistacia)
پدیدآورندگان : عذرا عطايي عظيمي (پديدآور)
سحر عليزاده (پديدآور)
بابك دلنواز هاشملويان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : نخستين همايش ملي تازه هاي سلولي مولكولي
خلاصه : پسته ( vera Pistacia ) گياهي دو پايه، از تيره آناكاردياسه با دانه هايي سرشار از مواد غذايي و ويتامين و ارزش بالاي غذايي، دارويي و اقتصادي است. يكي از مناطق رويش اين گياه در ايران، رفسنجان است. روغن پسته ارزش غذايي دارد. فنل ها و آلكالوئيد ها از مهمترين تركيبات گياهي دارويي هستند كه در پسته هم وجود دارند. هدف ما از اين پژوهش مشخص كردن وجود روغن، تركيبات فنلي و آلكالوئيدي در اندامهاي مختلف گياه و جداسازي اين تركيبات بود. در اين پژوهش با استفاده از كلروفرم و متانول روغن و فنل سه اندام برگ، ساقه و دانه جمع آوري شده از مركز تحقيقات پسته شهرستان رفسنجان استخراج و اندازه گيري شد. براي جدا كردن آلكالوئيدها در اندام هاي اين گياه، از روش اسيد و باز با كار بردن حلال هاي مختلف، روش استخراج آلكالوئيد چهارفازي كه سه فاز اول آن اتري و فاز آخر آن كلروفرمي استفاده شد. نتايج نشان داد كه دانه اين رقم پسته حدود 29 درصد روغن دارد كه كمتر از مقدار گزارش شده براي ارقام ديگر است. مقدار روغن در برگ و ساقه خيلي كمتر از دانه بود. درصد فنل نيز كم و در هر سه اندام مشابه بود. اولاً اندام هاي اين گياه داراي مقدار زيادي آلكالوئيد مي باشند و ثانيا ميزان آلكالوئيد ها در برگ بيشتر از اندام هاي ديگر است و ثالثا نوع و مقدار گروههاي آلكالوئيدي از يك اندام به اندام ديگر متفاوت است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNCMB01-NCNCMB01_060.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.