×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بهبود پايداري ديناميكي سيستم قدرت شامل ANN VSC STATCOM
پدیدآورندگان : حامد رجبي (پديدآور)
هاشم شاكري (پديدآور)
مهدي صلاي نادري (پديدآور)
مهدي زارع خفري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش ملي فناوريهاي نوين در صنايع برق و رباتيك
خلاصه : در سالهاي اخير همگام با گسترش شبكههاي قدرت و افزايش تقاضاي مصرف توان اين سيستمها در مرز ناپايداري عمل مي- كنند.امروزه ادوات FACTS به علت دارا بودن مشخصه كنترلي ميتوانند از احداث خطوط جديد خودداري كرده و در بهبود پايداري سيستمهاي قدرت موثر ميباشد.در اين مقاله تاثير جبران كننده سنكرون استاتيكي مبتني بر شبكه هاي عصبي مصنوعي( ANN VSC STATCOM) با الگوريتم پس انتشارخط Back-Propagation Algorithm را برروي پايداري و سنكرون سازي سيستم قدرت شامل ماشين سنكرون و باس بينهايت را مورد بررسي قرار داده. در اين راستا ابتدا مدلسازي ديناميكي سيستم قدرت انجام شده وكل سيستم به صورت معادلات فضاي حالت ارائه شده،سپس يك شناساييكننده عصبي رفتار سيستم قدرت تحت مطالعه را برآورد ميكند علاوه بر اين يك كنترلكننده ميرا ساز كه با كمكشناساييكننده عصبي آموزش داده ميشود كه جهت بهبود عملكرد ديناميكي سيستم قدرت و ميرا سازي نوسانات بكار گرفته شده است.نتايج شبيه سازي در نرم افزار MATLAB عملكرد مناسباين كنترلكننده پيشنهادي را نشان ميدهد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RDERI01-RDERI01_015.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.