×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت دانش و نوآوري در موسسات و سازمانها
پدیدآورندگان : باقر قائمي اصل (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين كنفرانس ملي و دومين كنفرانس بين المللي مديريت دانش
خلاصه : مديريت در عصر كنوني تنها منحصر به توليدات و تكنولوژي نمي شود بلكه آن چنان وسيع تر مي باشد كه دربرگيرنده عوامل ديگري مانند نيروي كار، تكنولوژي و به كارگيري آن، ذكاوت فردي و جمعي، تحول فرهنگ و رفتار را نيز دربرمي گيرد. از همين رو اغلب مؤسسات در كشورهاي پيشرفته در نيروي كاري و فكري تجديدنظر كرده و اين دو را در اولويت قرار مي دهد. دانش آموزان مهم تر سرمايه سازمان است، ازاين رو شد نقطه استراتژيك و عامل ثبات است كه خاصيت رقابت نزديكي قاطعانه يك مؤسسه يا سازمان را فراهم مي آورد. پس مديريت دانش يعني اينكه درك كنيم دانش مهم ترين سرمايه اساسي يك سازمان است بنابراين سازمان ها بايد در پي شناسايي دانش هايي باشد كه داراي خاصيت استراتژيكي هستند و به منظور دستيابي به قدرت رقابت آن ها را به كار گيرد. مديريت دانش به سازمان ها اجازه مي دهد كه هويت خود را تعريف كنند و طريق به كارگيري حكيمانه دانشگاه و توليد آن ها به خوبي اين هويت را معرفي كنند. ازاين رو يك نوآوري موفق فقط از طريق دانش وارداتي و دانشي كه از خارج سازمان وارد مي شود به دست مي آيد جانانه چاي وارداتي (اكتسابي از ديگران) تنها به عنوان يك ابزار و وسيله لازم براي نوآوري موفق مي باشند و نوآوري بيشتر بر پايه دانش روي زمين و يا عبارت بهتر در پاي مهارت هاي موجود و متحول در درون خود سازمان ها و مؤسسات است گفته براي اين كه يك مؤسسه يا سازمان بتواند در بازارهاي جهاني به موقعيتي دست يابد نمي تواند فقط به نوع كارمندان توجه كند بلكه بايد سعي در توسعه و بهبود مهارت ها و توانايي هاي كارمندان كند به اين مهم بايد با تكيه بر تجربه هاي كاري باشد كه نقطه آغازين آن منابع موجود در خود سازمان و يا مؤسسه مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IKMC08-IKMC08_035.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.