×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تقسي بندي نقوش و تزينات بارگاه امام زادگان ساري مطالعه موردي نقوش به كار گرفته در امام زاده عبدالصالح (ع)
پدیدآورندگان : الياس صفاران (پديدآور)
صديقه السادات سبكبار (پديدآور)
راحله عرفان منش (پديدآور)
مريم شهبازي فرد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي علوم زمين و توسعه شهري
خلاصه : ايران داراي هزاران بناي تاريخي است كه بخش عظيمي از ان را بناي مذهبي با ارزش ماننند مسجد، حسينيه ها تكايا، بقاع متبركه و امامزادگان تشكيل مي دهند اين ابنيه روزگاري منشأ تشكيل روستاها، محلات و شهرها بوده اند و اكنون ماننند ستارگاني در آسمان ميراث فرهنگي كشور مي درخشند در اين ميان بقاع متبركه كه در شهرها و روستاهاي مختلف اين سرزمين واقع شده اند مامني براي التيام دل هاست. بقاع متبركه بهترين فضا و بستر جهت تداوم جريان هنرهاي سنتي توسط توده هاي مردم علاقمند است خانه ي دوم و بزرگتر و مقدس همه ي مردم آبادي است كه در دل مردم جاي دارد، بهترين خلاقيت هاي خود را نثار بقاع متبركه مي كنند. با بررسي معماري، نقوش و هنرهاي به كار رفته در اين بقعه ها مي توان به لهجه هاي كاربردي هنرمندان و اهالي كه اين فضاهاي معماري را بنا كردند. پي برد در اين پژوهش به تقسيم بندي نقوش و تزيينات بارگاه امامزادگان شهر ساري مازندران پرداخته خواهد شد و براي مطالعه ي مورد نقوش به كار گرفته در امامزاده عبدالصالح (ع) اين شهر بررسي مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESUD02-ESUD02_408.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.