×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارتباط بين كيفيت سود با هزينه بدهي
پدیدآورندگان : حسن عطري (پديدآور)
حسن منصوري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت
خلاصه : در اين پژوهش سعي بر اين است كه تأثير ابعاد كيفيت صدور بر روي هزينه بدهي شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بررسي شود. ابعاد كيفيت سود شامل كيفيت اقلام تعهدي، تغييرپذيري سود، اقلام تعهد ديني اختياري، عامل مشترك، هموار بودن سود، از اين رو به عنوان متغير مستقل پژوهش شناخته شده است، متغير وابسته پژوهش با توجه به مدل رگرسيون فرانسيس و همكاران (2٬005) هزينه بدهي مي باشد. فرضيات پژوهش بر مبناي يك نمونه آماري متشكل از 131 شركت يك دوره هفت ساله بين سال هاي 1٬386 و 1٬392 با استفاده از الگوي رگرسيون خطي چندگانه و با استفاده از نرم افزار SPPS مورد آزمون قرار گرفت. نتايج پژوهش نشان مي دهد كه بين پنج بعداز كيفيت سود چهار بعد آن با هزينه بدهي رابطه ندارد و فقط بعد هموار بودن سود با هزينه بدهي رابطه معناداري دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOCONF03-MOCONF03_167.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/16
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/5
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.