×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مسئوليت بين المللي دولتها در خصوص ميراث فرهنگي زير آب و مكانيزم هاي بين المللي آن
پدیدآورندگان : شيما الياسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين كنگره بين المللي حقوق ايران
خلاصه : امروزه در عصر صنعت و صنعتي شدن اغلب ميراث فرهنگي ناديده گرفته مي شود علل خصوص ميراث فرهنگي كه زير آب قرار گرفته اند و آنچه نگران كننده است سرقت ميراث فرهنگي زير آب و تخريب آنها است. ميراث فرهنگي زير آب متناسب با محل قرار گيري در مناطق مختلف دريايي،حقوق، صلاحيت ها و تعهداتي را براي دولت ها ايجاد مي كنند در مناطقي غير از درياي آزاد كه همان مناطق تحت حاكميت و صلاحيت دولت ساحلي است اين حقوق و تعهدات براي دولت ساحلي پر رنگ تر خواهد شد چنانچه ميراث مورد نظر واقع در منطقه درياي آزاد باشد به دليل حاكميت يا صلاحيت ويژه بر اين منطقه ميراث فرهنگي واقع در آن ميراث مشترك بشريت را خواهد بود البته به طور مطلق تحت رژيم ميراث مشترك بشر قرار نمي گيرد.چنانچه دولت ها تعهدات خود را در زمينه ميراث فرهنگي زير آب نقض نمايند به دليل نقض قواعد بين المللي مسئوليت بين المللي براي آنها به همراه خواهد داشت و مكانيزم هايي براي نقض اين تعهدات در فضاي بين الملي انديشيده شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-LAWI01-LAWI01_501.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.