×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: خستگي رانندگان
پدیدآورندگان : سعيدي , محمدمهدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : هفتمين كنفرانس مهندسي حمل و نقل و ترافيك ايران
خلاصه : خستگي عامل مهم ٬روبه رشد و البته پنهان در تصادفات جاده اي كشور ماست . آنچه در راستاي حذف و كاهش خطرات ناشي از خستگي رانندگان و به تبع آن ارتقاء ايمني ترافيك لازم به نظر مي رسد برخورد علمي در كشف قلسفه وجودي ٬اثرات و راهكارهاي مقابله با آن است . مقاله حاضر به دنبال تعريف خستگي ٬افراد مبتلابه ٬تحليل زماني اثرگذاري و خطرسازي خستگي ٬ باورهاي معمول اما نادرست پيرامون خستگي ٬ فاكتورهاي مؤثر بر ايجاد و گسترش خستگي در راننده ٬ علائم و نشانه هاي خستگي و اقدامات براي حذف يا كاهش خطر خستگي است . آموزش و فرهنگسازي ٬كنترل نامحسو س ترافيك ٬روند حركت استراحت و استفاده از استراحتگاه ها ٬ تجهيزات هشدار دهنده خستگي ٬ اصلاحات روسازي و استفاده از ترمزهاي ضد قفل از مهمترين اقدامات در برخورد با مقوله خستگي به شمار مي آيد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TTC07-TTC07_119.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/4/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.