×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش سيمانهاي آميخته(سرباره اي)درتوسعه پايدار
پدیدآورندگان : حسنعلي مسلمان يزدي (پديدآور)
محمدرضا اميني تهراني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي مصالح ساختماني و فن آوريهاي نوين در صنعت ساختمان
خلاصه : امروزه به دليل آلايندگي بالاي صنعت سيمان، نقش سيمانهاي آميخته (سرباره اي) در توسعه پايدار برجسته م يگردد. در اين مقاله ابتدا سيمانهاي معمولي و سرباره اي از نظر اقتصادي و زيست محيطي مورد بررسي قرار گرفته و پس از شرح مختصات فيزيكي و شيمياييسرباره ها، ابتدا عملكرد سيمانهاي معمولي و سيمانهاي سرباره اي مورد مطالعه قرار گرفته است. به دليل كاستيهاي مشاهده شده درسيمان سرباره اي (سايش همزمان) نسبت به سيمان پرتلند، بلاخص كاهش مقاومت فشاري، روش سايش جداگانه مورد مطالعه قرار گرفت. با توجه به نتايج بدست آمده مقاومت فشاري در سنين بالاتر افزايش يافته و دركوتاه مدت شاهد كاهش مقاومت فشاري خواهيم بود. همچنين مصرف سرباره باعث بهبود نفوذ پذيري بتن و مقاومت در برابر حملات يون كلرايد، سولفات، اسيد و باكتري و به طبع آن باعث افزايش دوام و طول عمر بتن مي گردد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MTMAYBOD01-MTMAYBOD01_039.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1393/6/23
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.