×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير تداوم بحران روابط عراق و ايالات متحده آمريكا بر حاكميت ملي عراق(در دوران رياست جمهوري بيل كلينتون‭(۱۹۹۳-۲۰۰۰ ‬
پدیدآورندگان : هادي اعلمي فريمان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : بيل كلينتون
عراق
آمريكا
وضعیت نشر : ‭۱۳۷۸-۷۹‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۳۳۷‬ص.‬
خلاصه : ایالات متحده آمریکا در عراق مبادرت به ایجاد مناطق ممنوع پروازی و ایجاد منطقه خودمختار در شمال عراق کرده است که نهایتا منجر به تضعیف قدرت مرکزی دولت صدام حسین شده است و هدف پیش‌بینی آینده بحران عراق می‌باشد. سوال تحقیق : آیا تداوم و تشدید بحران روابط بغداد و واشنگتن به تشدید بحران قومیت‌ها و تزلزل در حاکمیت ملی عراق خواهد انجامید‭ ؟‬فرضیه تحقیق :‭۱ ‬- تداوم حملات ائتلاف بین‌المللی و تحریم‌های سازمان ملل متحد موجب تشدیدبحران قومیت‌ها در شمال و جنوب عراق می‌شود.‭۲ ‬- سیاست مهار دوگانه ، مناطق ممنوع پروازی و حمایت مستقیم از اقوام مخالف و مبارز موجب تضعیف حاکمیت ملی و بحران سیاسی دولت صدام حسین می‌شود. روش تحقیق : کتابخانه‌ای. نتیجه : حل تداوم بحران روابط عراق و واشنگتن منوط به ظهور یک طبقه سیاسی ، نظامی در عراق است ، این طبقه جدید به حفظ منافع واشنگتن و حفاظت از چارچوب فعلی حاکمیت عراق معتقد خواهد بود و لزوما باید در قبال روند صلح اعراب و اسرائیل مواضع معقولانه‌ای اتخاذ نماید.
یادداشت :
/هادی اعلمی فریمان
؛استاد راهنما: دکتر حسین سلیمی
؛استاد مشاور: دکتر چگینی زاده
کتابنامه
شناسه : 588153
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.