×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير سختي قاب و پارامترهاي تنظيمي ميراگر جرمي TMD بر عملكرد سازههاي فولادي
پدیدآورندگان : مصطفي رحمتي (پديدآور)
فرزين سليماني (پديدآور)
سينا هوشيار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي عمران، معماري و توسعه اقتصاد شهري
خلاصه : تكنيك كنترل سازهها، جديدترين روش جهت بهبود رفتار سازه در مقابل نيروهاي غير متعارف باد و زلزله ميباشد. در اين راستا محققين، استفاده از وسايل و ابزار آلات ابتكاري نظير ميراگر جرمي تنظيم شده را جهتكاهش ارتعاشات لرزهاي سازهها و نيز فراهم نمودن تسهيلاتي براي مقابله با بار باد و زلزله پيشنهاد ميكنند. در تحقيق حاضر تاثير الحاق ميراگر جرمي، درصد جرمي ميراگر و تاثير نوع سيستم سازهاي در ساختمانهاي فولاديو پارامترهاي تنظيمي ميراگر جرمي TMD بر عملكرد سازههاي فولادي مورد بررسي قرار گرفته است. براي اين منظور سه نوع مدلهاي سازههاي خمشي و مهاربندي شده هجده طبقه فولادي، در نرم افزار SAP 2000مدلسازي و تحت آناليز تاريخچه زماني غيرخطي تحليل گرديد. نتايج حاصل، بيانگر اين امر ميباشد كه ميراگرهاي جرمي تنظيم شده ميتواند پاسخ ديناميكي سازهها را در مقابل زلزله، تا حد زيادي كاهش دهند. از اين رو چنين سيستمهايي ميتوانند براي مقاوم سازي سازهها و بهبود رفتار آنها تحت اثر زلزله مورد استفاده قرار گيرند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIVILED01-CIVILED01_102.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/20
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.