×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي وزن مخصوص خاك با استفاده از شبكه هاي عصبي مصنوعي ANN)
پدیدآورندگان : ياسر محمودي (پديدآور)
فرهاد عسكري بيزكي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي سازه، زلزله و ژئوتكنيك
خلاصه : براي شناسايي ساختار لايه هاي خاك در يك پروژه ، بسته به گستره آن نياز به حفر يك يا چند گمانه و انجام آزمايشات زيادي مي باشد كه مستلزم صرف هزينه ي زياد مي باشد. افزايش اطمينان در درون يابي ساختار و خصوصيات لايه هاي خاك بين گمانه ها منجر به بهبود ارزيابي زمين شناسيو در نتيجه كاهش هزينه ها شده و امكان برنامه ريزي صحيح براي انجام عمليات ساختماني را فراهم خواهد آمد.همزمان با پيشرفت تكنولو ژي تكنيك هاي جديد در زمينه ارزيابي و تخمين وزن مخصوص خاك ها ارائه شده است كه يكي از اين تكنولوژي ها شبكه عصبي مصنوعيArtifical Neural Network هستند كه شبكه هاي عصبي مصنوعي دستگاه ها يا نرم افزارهايي هستند كه بر اساس ساختمان عصبي مغز انسان سازمان يافته اند و رفتارهايي را از خود نشان مي دهند كه مشابه آن در كاربرد مغز انسان وجود دارد بررسي ها نشا نمي دهد كه اين شبكه ها قابليت يادگيري، يادآوري، فراموش كردن، شناخت الگو، طبقه بندي اطلاعات و بسياري ديگر از مهارتهاي مغز انسان را دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCSEG02-NCSEG02_158.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.