×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي شرايط، احكام و آثار ضبط و مصادره و توقيف اموال از منظر قوانين كيفري و جرم شناسي ايران
پدیدآورندگان : غزاله عسگري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس جهاني روانشناسي و علوم تربيتي، حقوق و علوم اجتماعي در آغاز هزاره سوم
خلاصه : بررسي مجازات ضبط و مصادره در قوانين اعم از قاچاق كالا اشيائ ارز ضروري است. اين امر بيشتر به علت ماهيت اين نوع از جرايم و شيوع آن در جامعه و همچنين استفاده فراوان مقنن از ضمانت اجرايي با عنوادن ضبط و مصادره اموار براي تنبيه و مجازات مي باشد البته از آنجا كه هدف اصلي مرتكبين جراي سودجيوي و كسب منفعت بيشتر است. پيش بيني مجازاتهاي مالي خصوصا ضبط و مصادره اموال در كنار ساير مجازاتها مي تواند در مقابله با اين گونه جرايم بسيار مفيد باشد كه البته مقنن از اين امر غافل نبوده است. ضبط و مصادره اموال د رحقوق داراي انواع مختلفي است. ضبط دائم و موقت، مصادره عام و خاص انواع و اقسام مختلف ضبط و مصادره امواره را تشكيل مي دهند . در حقوق كيفري آنچه ضبط دائم اموال ناميده مي شود ماهيتا مصادره اموال محسوب مي شود . قوانين حاكم بر جرايم داراي پراكندگي و گستردگي فراواني است كه همين امر موجب دشواري شناخت سازوكارهاي ضبط و مصادره اموال مي شود. بررسي برخي از مهمترين قواني حاكم در اين خصوص در اين نوشتار گنجانده شده است همچنين بررسي وضعيت اموال ضبط و مصادره شده پس از ضبط و مسادره نيز از نكات مهمي است كه در اين تخقيق موردتوجه قرار گرفته است. اين مقاله با رويكرد نظري و روش تحليلي و تطبيقي بر حقوقي و قوانين موضوعه ، به خصوص قانون اجراي احكام مدني آيين نامه جديد اجراي مفاد اسناد رسمي لازم الاجراء و باهدف شناسايي و روشن ساختن تمام جوانب آثار و احكام توقيف اموال غير منقول در قوانين جديد فعلي نگاشته شدهاست.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PESLSBTM01-PESLSBTM01_450.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/8
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/29
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.