×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: قيام مختار = مختارنامه
پدیدآورندگان : - (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : تاريخ
وضعیت نشر : اواخر سده 9 ق
مشخصات فیزیکی : 32×22
یادداشت : ,اين كتاب در خصوص قيام مختار است. مؤلف در آغاز چند حديث در فضيلت مختار به نقل از شيخ طوسي رحمه الله آورده، آنگاه داستان قيام را به روايت أبي مخنف ذكر كرده است. اين نسخه با كتاب معروف مختارنامه چاپ شده، متمايز است و اگرچه از مؤلف و زمان تأليف، نشاني نداريم، ليكن چون نسخه موجود از عصر صفوي است، بر آن هستيم كه اين كتاب، دست كم در اوايل صفويه موجود بوده است., خط نستعليق زيبا به سبك مكتب,بيشتر برگهاي نسخه مجدول به لاجورد و شنگرف است. تعدادي از برگها فاقد جدول و بعضي ديگر فرسوده شده است، عنوانها و نشانيها شنگرف، نوع كاغذ خانبالغ، آهار مهره شده، نوع جلد تيماج مشكي، ضربي مشبك.
شناسه : oai:zakhair.net/017488
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.