×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شناخت عقل ازديدگاه ابن سينا
پدیدآورندگان : زينب صداقتيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي چارسوي علوم انساني
خلاصه : موضوع اين مقاله شناخت ديدگاه ابن سينا است و برهمين اساس هدف آن تبيين نظريات فلاسفه از ديدگاه حكماي و ابن سينا در مورد عقل است كه به عقل فعال پرداخته و عقل فعال را از سلسله عقول دهگانه و حلقه واسطه عالم مجردات با عالم مادي دانست وي عقل فعال را حلقه واسطه از نظر وي عقل فعال غير از عقل هيولاني است . مخزن صور عقلي بوده و معقولات را از قوه به فعل در مي آورد بيش از جسم است و جسم تابع اوست و اتصال و اتحاد نفس با آن انجام ميگيرد عقل فعال واسطه عالم مجردات با عالم مادي است ومبدا به اضافه ي معقولات نفس است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCH01-NCCH01_217.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.