×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: انديشه سياسي شهيد مدرس
پدیدآورندگان : رضا عيسي‌نيا (پديدآور)
عيسي‌نيا، رضا، ‎۱۳۴۳- (پديدآور)
حوزه علميه قم. پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي. پژوهشكده علوم و انديشه سياسي (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : کتاب
الكترونيكي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : اسلام و سياست
اسلام و دولت
مدرس‌‏، حسن، ۱۲۴۹-۱۳۱۶
مدرس، حسن، ۱۲۴۹-‎۱۳۱۶--نظريه درباره سياست و حكومت
ايران--سياست و حكومت--۱۳۰۴-‎۱۳۲۰
وضعیت نشر : قم : مؤسسه بوستان كتاب ، ‎‎‎‎1386
فهرست مطالب : سخن پژوهشکده 7مقدمه 11فصل اول: زندگی و زمانه شهید مدرس زمانه و بحران های عصر شهید مدرس 13زندگی شهید مدرس 18تالیفات و آثار شهید مدرس 23فصل دوم: مفاهیم و کلیات کلید واژگان سیاسی اجتماعی مدرس 25سیاست 25نظریه سیاسی 27موازنه عدمی 31ملت 32وطن 33قانون 35مشروطه مشروعه الگوی حکومت اسلامی از نظر مدرس 36فصل سوم: مولفه های اساسی اندیشه سیاسی شهید مدرس عدالت و چگونگی تحقق آن 45دولت و اصول ملک داری در نگاه مدرس 47دولت و کارویژه های آن 47کارویژه های دولت و چگونگی اعمال آن ها 47وظایف دولت در برابر مردم 49نهادها و ارکان دولت 50امور مالی و اخذ خراج 58حکومت حاکم و کارگزاران 62روابط خارجی 67جنگ و صلح 74آسیب شناسی دولت یا نظام سیاسی 78نتیجه 83کتاب نامه 85نمایه 89
مخاطب : عام
شناسه : 1701141
مکان : مخزن بسته
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/28
تاریخ تغییر رکورد : 1399/5/9
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبعنوان از روي صفحه عنوان گرفته شده است داده هاي الکترونيکي92 صفحه، رقعی.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.