×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نظارت كيفيت آب براساس پراكندگي رسوبات با استفاده از تصوير ماهواره اي فراطيفي هايپريون
پدیدآورندگان : نادر حسيني زارع (پديدآور)
مهدي فتاحي مقدم (پديدآور)
كاظم رنگزن (پديدآور)
عظيم صابري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش علوم زمين
خلاصه : امروزه سنجش از دور به عنوان يك تكنيك بسيار قوي جايگاه خاصي را در پايش منابع طبيعي بخصوص پايش منابع آبي دارا مي باشد هدف از اين تحقيق ارائه روشي ساده براي نظارت كيفيت آب درمجموعه مخازن آبي با استفاده از روش مشاهده زميني است مطالعه انجام شده در بخشي از رودخانه كارون در مقطع شهر اهواز صورت گرفت. روش پيشنهاد شده براساس توسعه الگوريتمي براي براورد كيفيت آب با استفاده از داده هاي سنجش از دور فراطيفي سنجنده هايپريون ماهواره EO-1 است اندازه گيري ميداني و نمونه برداري آب از رودخانه كارون در فاصله از ساحل و در بازه زماني قابل قبول از تاريخ تصوير برداري انجام شد شاخص وضعيت تغذيه اي Trophic State Index محاسبه شده براساس داده هاي شفافيت سچي ديسك با استفاده از آناليز رگرسيون چند گانه مرحله اي تخمين زده شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GEOSYMAIAU02-GEOSYMAIAU02_234.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/4/23
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.