×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فلاح المؤمنين
پدیدآورندگان : محمد زمان بن حاج محمد طاهر تبريزي، درگذشته: سده 13 ه، -1 (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : ادعيه
وضعیت نشر : 1223 ه
مشخصات فیزیکی : 20×11
یادداشت : ,كتابيست مفصّل در ادعيه و زيارات در مقدمه، 5 باب و خاتمه و در 12 جمادي الاولي، سال 1201ه در قزوين به انجام رسيده است. بدين ترتيب: مقدمه: در معرفت اصول دين در 6 فصل. باب اول: در دعاهاي وقت بيدار شدن از خواب و . . . در 9 فصل. باب دوّم: در بيان نوافل و فرايض . . . در 5 فصل. باب سوّم: در ادعيه و اعمال ايام و ليالي هفته و زيارات يوميه. باب چهارم: در اعمال سال و در آن 6 قسم است. باب پنجم: در بيان مجملي از نمازهاي واجب و سنّتي و . . . در 3 فصل. خاتمه: در بيان آداب سفر و بعضي از دعا كه محتاج اليه است و . . . در 3 فصل. نسخه تحرير نخست اصل بخط مؤلّف آن در فهرست نسخه هاي خطي كتابخانه مرگزي دانشگاه تهران 2958/12 آمده است. كتاب تجويد فارسي قرآن نيز از اوست. آنگونه كه در تاريخ كتابت نسخه موجود آمده، مؤلّف تا پيرامون سال 1223ه در قيد حيات بوده است., خط نسخ زيبا,نسخه ايست بسيار نفيس و به عنوان تحرير دوّم بخط زيباي مؤلّف. اين نسخه را مؤلف 22 سال پس از تأليف تحرير نخست آن كتابت كرده است. حاشيه نويسي بسيار دارد بخط مؤلف و با نشان(12)، در حاشيه تصحيح شده است. دو رساله كوتاه نيز بخط همين مؤلّف و از تأليفات وي در حاشيه اين نسخه آمده است و ما جداگانه آنها را معرفي خواهيم نمود. برگها مجدول به قرمز و آبي است. امضاي پدرم حضرت آية الله العظمي مرعشي نجفي ره به سال 1347ه در پشت برگ آغازين و طريق نگاشتن رقعه به ائمه(ع) همراه مهر مستطيل ناخوانا در انجام نسخه آمده است، محلّ كتابت در راه مكه معظّمه و در بندر مسكت(احتمالاً همان بندر مسقط، پايتخت كشور عمان فعلي باشد)، عنوانها و نشانيها قرمز، نوع كاغذ فرنگي.,ترقيمه: «ختم بفضل الله و توفيقه في اثنا عشر شهر جمادي الاوّل من شهور سنة احدي و مأتين بعد الالف من الهجرة . . . قدفرغ من تسويد هذه النسخة الشريف في صحي الخميس خمس و عشرين شهر جمادي الاول من شهور سنة 1223 ثلث و عشرين و مأتين بعد الاف من الهجرة النبوية و انا العبدالراجي الحاج محمد زمان ابن الحاج محمد طاهر التبريزي غفرالله له ولوالديه شرع بكتابته غرة شهر رمضان المبارك في بندر مسكت «مسقط» سنة 1222 و كتبه في حين الطريق المكة المعظمة زادها الشرفا و حين المراجعة و ختم بالمسكت في تاريخ الفوق و الحمدلله رب العالمين». الذريعة: 303/16 و 367/3؛ مؤلفين كتب چاپي فارسي و عربي: 246/3.
شناسه : oai:zakhair.net/022035
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.