×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارتباط بين كيفيت سود و مديريت سود
پدیدآورندگان : سجاد ميرمحمدي ماهونكي (پديدآور)
داريوش دموري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي رويكردهاي نوين در علوم مديريت، اقتصاد و حسابداري
خلاصه : فلسفه مديريت سود، بهرهگيري از انعطافپذيري روشهاي استاندارد و اصول پذيرفته شده حسابداري ميباشد. البته تفسيرهاي گوناگوني كه ميتوان از روشهاي اجرايي يك استاندارد حسابداري برداشت كرد، از ديگر دلايل وجود مديريت سود ميباشد. اين انعطافپذيري دليل اصلي تنوع موجود در روشهاي حسابداري است. با فرض اينكه مديريت، فرصتطلبانه به منافع شخصي خودش ميانديشد، مديران ممكن است سود حسابداري را دستكاري كنند تا بيشترين منافع را به دست آورند. رفتار فرصتطلبانه مديران اقتضاء ميكند در گزارش سود دخل و تصرف كنند و وقتي اين دخل و تصرف كشف شود كيفيت سود شركت مورد سئوال قرار ميگيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NASMEA01-NASMEA01_035.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/5/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.