×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش اموزشي پليس در پيشگيري جامع از اعتياد
پدیدآورندگان : پارسا , محمد , 1304 - (پديدآور)
محمد صالح كريمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش نقش دانش و دانشگاهيان در پيشگيري از وقوع جرم و آسيب هاي اجتماعي
خلاصه : صرفنظر از اينكه اعتياد جرم است يا بيماري و در پي آن معتاد مجرم است يا بيمار ، در حال حاضر با ظرافت تقيني خاصي در آخرين اصلاحات قانوني در سال 1389 معتاد در صورتي كه اقدام به ترك مصرف مواد نكند مجرم محسوب مي شود و در نتيجه اعتيار به عنوان بزه شناخته مشود. اعتياد يك واقعيت تلخ و انكارناپذير است و هيچ فرد يا گروه يا خانواده اي نمي تواند اطمينان داشته باشد كه از آسيب هاي احتمالي مواد مخدر و تبعات آن خواه مستقيم خواه غير مستقيم مصون است. از اين رو پيگيري از وقوع آن رسالتي است كه از طرف اجتماع ، قانون و نهادها و سازمانهاي دولتي و غير دولتي شده است. بديهي است آثار نامطلوب ناشي از اعتياد در خوزه امنيت ، سياست ، اقتصاد و همچنين وقوع جرايم و آسيب هاي اجتماعي همچون طلاق ، بيماري ، سرقت و ضرب و جرح نيازمند مديريت پيشگيرانه جامع در سطح كشور بوده تا با هماري و مشاركت نهادها و مراجع دولتي و غير دولتي كاهش سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان در جامعه حاصل گردد. نيروي پليس در بين نهادهاي متولي امر پيشگيري بيشترين سهم مشاركت آموزشي را در مقايسه با نهادهاي مرتبت داراست چراكه وظايف حرفه اي پليس و ارتباط بيشتر آن با معتادين و مجرمين مرتبط با مواد مخدر موجب گرديده به لحاظ علمي و عملي نيروي انتظامي سهم بيشتري در آموزش همه جانبه پيشگيري از وقوع جرم (اعتياد) را در بين نهادهاي متولي امر داشته باشد. از اين رو شناخت برخي از مراحل پيشگيري و روشهاي مختلف آن و نقش پليس در آموزش جامع پيشگيري از اعتياد مفيد و موثر ارزيابي مشود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PISHGIRIIAU01-PISHGIRIIAU01_008.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/2/3
تاریخ تغییر رکورد : 1391/2/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.