×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: دارو رساني هدفمند و درمان سرطان با نانو ذرات مغناطيسي
پدیدآورندگان : محمدرضا بابايي (پديدآور)
قنبرعلي شيخ زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي نانو از سنتز تا صنعت
خلاصه : روش هاي مرسوم درمان سرطان شامل جراحي، شيمي درماني و راديوتراپي است. اين روش ها در همه سرطان ها لزوما كارآمد نيستند و هركدام عوارض خاص خود را بوجود مي آورند و امروزه محققين به دنبال روش هاي ديگري هم براي مقابله با سرطان مي باشند. در اين مقاله، بر اساس مطالعات انجام گرفته در اين حوزه، به بررسي و شناخت روش هاي نوين درمان سرطان كه شامل نانو دارو رساني و هايپرترميا با استفاده از نانوذرات مغناطيسي مي باشد پرداخته شده است. همچنين خواص ترموفيزيكي نانوسيالات، خون و نانوسيال زيستي به منظور شناخت روابط و معادلات حاكم در مدلسازي ها مورد بررسي قرار گرفته است. مطالعات انجام گرفته نشان مي دهد كه با استفاده از دانش نانو دارو رساني، دارو فقط در مكان آسيب ديده عمل مي كند و در مكانهاي سالم بدن ايجاد عوارض نمي نمايد. همچنين در روش هايپرترميا يا گرمادرماني يك سيال حاوي نانوذرات مغناطيسي به صورت مستقيم يا از طريق سيستم رگي به بافت مورد نظر تزريق مي شود و يك ميدان مغناطيسي متناوب به ناحيه مورد نظر اعمال شده و نانوذرات مغناطيسي از خود گرما ساطع مي كنند. گرماي توليدشده باعث افزايش دماي بافت مي شود و با افزايش دماي بافت به بالاتر از 42 درجه سانتي گراد سلول هاي مورد نظر تخريب مي شوند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NFSI01-NFSI01_095.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/8/17
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.