×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حذف مالاشيت سبز با استفاده از نانوذرات آهن سنتز شده بر خاكستر نسترن وحشي
پدیدآورندگان : محمدجواد خدابخشي (پديدآور)
سميه مشهدي (پديدآور)
زيبا رضايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش پژوهش هاي نوين در علوم و فناوري
خلاصه : در اين كار، نانو ذرات آهن روي خاكستر توليد شده از برگ نسترن وحشي سنتز شد (nFe-A) و از آن به عنوان جاذب براي حذف مالاشيت سبز MG از محلول هاي آبي استفاده شد. اثر پارامترهاي مختلف، مانند pH محلول، غلظت اوليه رنگ، زمان تماس و دوز جاذب بر حذف رنگ بررسي شد. نتايج، حداكثر حذف يونهاي MG را پس از 30 دقيقه، در غلظت رنگ 50 ميلي گرم بر ليتر و pH برابر 8 نشان داد. همچنين، ايزوترم جذب، مكانيزم مطالعاتسينتيكي و ترموديناميكي نيز بررسي شد. مطالعات نشان داد كه داده هاي ايزوترم جذب به خوبي با مدل لانگموير در ارتباط است. داده هاي تجربي با مدل سينتيكي شبه مرتبه دوم تطابق بهتري نشان دادند. مقادير منفي ° ΔG و مقدار مثبت ° ΔH نشان مي دهد كه فرايند جذب يك فرآيند فيزيكي خود به خودي و گرماگير است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EMAA02-EMAA02_111.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/19
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.