×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سته ضروريه
پدیدآورندگان : -1 يوسف بن محمد بن يوسف يوسفي هروي(950) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : طب
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 25×16
یادداشت : ,دستورات كوتاه پزشكي است درباره شش چيز كه براي بدن انسان ضرورت دارد و به سال 944 به پايان رسيده است. آن شش چيز عبارت است از: هوا، مأكول و مشروب، حركت و سكون بدني، حركت و سكون نفساني، نوم و يقظه، استفراغ و احتباس., خط نستعليق زيبا,در مجموعه جز رساله هاي نام برده شده، اين فوايد نيز ديده مي شود: داروهاي پزشكي متفرقه(34 پ _ 39 ر) اشعار مختلف در حفظ الصحه و نصايح اطباي قديم(46 پ _ 48 ر) اندرزهاي پزشكي(48 ر _ 50 پ) تركيب داروها(50 پ _ 61 ر) ادويه مفرده به ترتيب حروف(61 ر _ 70 پ) روايتهاي مختلف و عمل شمس(75 ر _ 76ر).
شناسه : oai:zakhair.net/02937
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.