×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل فرسايش و جلوگيري از تخريب سواحل خليج فارس (مطالعه موردي ساحل ليان بوشهر)
پدیدآورندگان : محمد واقفي (پديدآور)
نرگس مقدسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : بررسي سواحل و مناطق ساحلي در جنوب و جنوب غربي حاشيه خليج فارس و نگاهي به شبه جزيره و بندربوشهر، برگي را از دفتر شناخت اين كهنه ديار ورق ميزند. دفتر فني استانداري بوشهر، به عنوان متولي طرح ، مطالعات جامعي در مورد پر وژه مجموعه فرهنگي تفريحي گردشگري پارك ليان بوشهر انجام داده است . به دليل واقع شدن اين محدوده بين نيروگاه اتمي بوشهر و پايگاههاي نظامي، خوشبختانه تا حدودي بكر و دست نخورده باقي مانده كه داراي چشمانداز طبيعي بسيار زيبا بويژه سواحل دريايي بكر و تميز مي باشد. از سال 1384 احداث زيرساختهاي پارك ليان و راه هاي دسترسي به سايت آغاز شده است . تا كنون قسمت هاي مختلفي از پروژه اجرا شده و قسمت هاي ديگر در حال اجرا مي باشد. با وجود اينكه تا كنون مبالغ زيادي جهت احداث اين زيرساختها هزينه شده است، هيچ اقدامي جهت حفاظت از ديوار ساحلي اين منطقه صورت نگرفته و در اثر برخورد مستقيم امواج دريا، يكي از زيبا ترين پتانسيل هاي اين سايت دچار فرسايش شديدي شده است. با توجه به اينكه در صورت عدم محافظت از ديوار ساحلي، در سالهاي نه چندان دور خسارت شديدي به اين پروژه خواهد شد، طراحي و ساخت سازه حفاظت ساحلي مناسب جهت محافظت از اين منطقه و كنترل فرسايش امري ضروري مي باشد. در اين تحقيق پس از بررسي علل تخريب ديوار ساحلي و معرفي نمونه هايي از سازه هاي حفاظتي، پيشنهاداتي جهت كنترل فرسايش در منطقه ارائه گرديده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_014.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.