×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده نگاري روندها و روال هاي فناوري هاي توسعه خدمات فضاي مجازي كودك/ (فاز سوم)
پدیدآورندگان : سعيد مقدم آريايي (پديدآور)
احد. رضايان قيه باشي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات بر زيست بوم فضاي مجازي كودك
شبكه ملي اطلاعات
فضاي مجازي كودك
وضعیت نشر : تهران : پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ، 1398
خلاصه : فضای مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی هستند که با اینکه عمر خیلی زیادی ندارند، توانسته اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند. مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروه های اجتماعی متفاوت در فضای مجازی کنار هم آمده اند و از فاصله های بسیار دور در دنیای واقعی، از این طریق با هم ارتباط برقرار می کنند. امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته است. پست الکترونیک، پیام های کوتاه، چت روم ها، وب پایگاه ها و بازی ها، روش هایی برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده اند. روزانه نزدیک به چهارصد میلیون نفر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده می کنند و یکی از کاربردهای اصلی اینترنت، برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران است. شاید عیب اصلی ارتباط های اینترنتی آن است که ارتباط در فضای مجازی، اساساً بر متن استوار است و بنابراین، از نشانه های بصری و شنیداری در تعامل های رو در رو بی بهره است. در این مرحله از پروژه باید پس از شناسایی مؤلفه‌های کلیدی سامانه و پیشران‌های اثرگذار بر سامانه مورد مطالعه (کودک و فضای مجازی)، چگونگی اثرگذاری هرکدام از این پیشران‌ها بر سامانه مورد مطالعه را بیان کنیم. سؤالاتی که برای هر پیشران یا مؤلفه باید توضیح داده شود شامل موارد زیر است:lt;br/gt;این مؤلفه یا پیشران چگونه بر سامانه مورد مطالعه ما اثر می‌گذارد؟ آیا در 5 سال آینده باعث افزایش حضور کودک و وابسته‌تر شدن کودک به فضای مجازی خواهد شد؟ آیا باعث کاهش وابستگی کودک به فضای مجازی خواهد شد؟این مؤلفه یا پیشران چه تأثیری بر ماهیت فعالیت کودک در فضای مجازی خواهد گذاشت؟ کیفیت استفاده از فضای مجازی را چگونه تحت تأثیر قرار خواهد داد؟ چه خدماتی را افزوده یا از بین خواهد برد؟ چه روندهایی را در سامانه می‌تواند مختل کند یا تقویت کند؟lt;br/gt;
یادداشت :
109 ص.: مصور.
کد پروژه 640971420 .
کد گزارش ICTENSTG.TCH.640971420.04V3 .
پروژه quot;چالش ها و راه کارهای توسعه خدمات فضای مجازی کودک در شبکه ملی اطلاعاتquot; .
نام گروه: فناوری امنیت شبکه
فاز سوم.
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/13235
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/12/10
تاریخ تغییر رکورد : 1398/12/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.