×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي موانع موجود در توسعه گردشگري ايران
پدیدآورندگان : داود كياكجوري (پديدآور)
نرگس تيموري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي گردشگري و طبيعت گردي ايران زمين
خلاصه : كشور ما ايران نيز به لحاظ دارا بودن جاذبه هاي طبيعي، تاريخي، فرهنگي و تنوع آب و هوايي از قابليت هاي فراواني براي تبديل شلن به قطب جهاني گردشگري برخوردار است، ولي با توجه به تمام اين مزيت ها سهم ايران از عايديهاي صنعت گردشگري جهانبسيار ناچيز است. وضعيت توريسم در ايران در مقايسه با بسياري از كشور ها حاكي از علم توسعه يافتگي و وجود تنگناهاي زيادي در اين بخش است كه سياستگذاري ها ي كلان در سطح ملي و نيز تلابير و سياست ها ي استاني و منطقه اي در آن نقش داشتهاست . اگر چه توسعه و گسترش ايرانگردي و جهانگردي به منظور استفاده هر چه بيشرتر از مزايراي متعرلد اجتمراعي و فرهنگي واقتصادي آن اجتناب ناپذير است ولي مشكلات و تنگناهاي متعلدي در راه رشل و صنعت گردشگري ايرران وجرود دارد كه نبايداز نظر ها دور بمانل . از اين رو در اين مقاله سعي گرديله تا با بررسي موانع و چالشهاي موجود ، راهكارهايي براي توسعه هر چه بيشتر اين صنعت در كشور ارائه شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CTEI01-CTEI01_325.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/2/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.