×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه ارگونومي حروف فارسي در فضاي مجازي
پدیدآورندگان : عبدالرضا اثني عشري (پديدآور)
شهره اميني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس جهاني و اولين كنفرانس ملي پژوهش هاي نوين ايران و جهان در مديريت، اقتصاد و حسابداري و علوم انساني
خلاصه : با رشد روز افزون تكنولوژي بخصوص در فضاي ديجيتال، انسان ناچار به استفاده از آن است. در اين ميان، انسان به عنوان يك ارگانيسم زنده در وضعيت هاي مختلف خوانش متن قرار مي گيرد و نيازمند آن است تا با دانش روز به نيازهاي فيزيولوژي او در زمينه هاي مختلف پاسخ درستي داده شود. در اين راستا، اين مقاله با هدف افزايش ميزان سازگاري انسان و ارتباط او با سيستم و خدمات و همچنين تاكيد بر روي رفاه و آسايش و تسهيل امور براي انسان، با توجه به آسيب شناسي حروف فضاي مجازي، و دستيابي به راهكارهاي فني و كاربردي در طراحي فونت فارسي جهت افزايش كاربري در فضاي ديجيتال، با تاسي از روش توصيفي- تحليلي كوشش مي كند تا با شرح فيزيولوژي ديداري انسان و طرح مسيله چگونگي ارگونومي حروف نوشتاري در فضاي ديجيتال و همچنين بررسي عوامل موثر در ارگونومي، موجبات بهبود فرايند طراحي قلم مناسب اين فضا را فراهم نمايد. از آنجا كه ارگونومي داراي زمينه ي چند رشته اي است سعي بر آن داريم كه به عوامل موثر در زمينه شناخت ارگونومي انساني در خوانش و تاثيرات آن در طراحي حروف براي رسيدن به راهكارهاي فني و كاربردي در فضاي ديجيتال پرداخته شود. نتايج نشان مي دهد در فضاي مجازي، اصول مربوط به خوانش يكي از اساسي ترين و مهمترين قسمت هايي است كه بايستي براساس اصول ارگونومي براي بالا بردن سطح كيفي طراحي حروف در دنياي مدرن و ديجيتالي امروزي مورد مطالعه و استفاده قرار گيرد تا بدين وسيله بتوان به غايت و مقصد ارگونومي كه ايجاد سازگاري و هماهنگي بيشتر ميان انسان، ماشين و محيط است دست يافت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAHBTM04-MEAHBTM04_597.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.