×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تنوع و فرم رويشي گياهان بند دره شهرستان بيرجند
پدیدآورندگان : شعله قلاسي مود (پديدآور)
جليل شمشيري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي يافته هاي نوين زيست شناسي
خلاصه : ايران يكي از مهم ترين مراكز تنوع گياهي قديم به حساب مي ايد و حدود 22 درصد از 8000 گونه گياهي ايران، انحصاري هستند. در اين تحقيق فلور حوزه ي بند دره در شهرستان بيرجند مورد بررسي قرار گرفت. نمونه هاي جمع اوري شده با استفاده از 12 پات ( 10m * 10 ) متري برداشت و سپس به كمك فلور هاي معتبر شناسايي شد و خانواده، جنس و گونه ي هر يك از انها معين گرديد و شاخص تنوع گونه اي و شاخص خانواده نيز محاسبه گرديد. برداشت هاي انجام شده از پات در بخش هاي مختلف محدوده ي مطالعاتي نشان داد كه منطقه داراي 21 گونه متعلق به 10 تيره مي باشد. بزرگترين تيره Asteraceae با 9 گونه، ) 85 / 42 درصد( و Apiaceae و Poaceaeو Plumbaginaceae هر كدام با 2 گونه، ) 52 / 9درصد( مي باشند. شكل زيستي هريك از گونه ها با استفاده از روش Raunkier مشخص شد. كه شامل 61 / 47 درصد همي كريپتوفيت، 80 / 23 درصد فانروفيت، 04 / 19 درصد تروفيت، 52 / 9 درصد كامفيت ها مي باشد. به منظور تعيين تنوع نيز از شاخص شانون واينر استفاده گرديد كه 2/22 به دست امد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-BIOC01-BIOC01_313.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.