×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مشهور آسمان (خاطراتي از استاد علي صفايي حائري (عين.صاد))
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : نشر المصطفي ، ، ۱۳۹۲
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : توضیحات نگارش از دستور زبان شروع می شود که در دو بخش صرف واژه سازی و نحو جمله سازی است و تا مرحله پاراگراف نویسی و مقاله نویسی ادامه می یابد. در این کتاب سعی شده تا مطالب از ساده به دشوار تنظیم شود؛ یعنی از جمله سازی و پاراگراف نویسی تا مقاله نویسی و شناخت ساختار مقاله و انواع مقاله ها؛ تا آموزش به فراگیری منجر شود؛ یعنی جنبه خلاق کاربردی زبان تحقق یابد. این کتاب آموزش نثر علمی را به عهده دارد تا دانش جویان پس از آموزش سه مهارت خواندن، شنیدن و گفت وگو بتوانند در رشته تخصصی خود به زبان فارسی بنویسند. معرفی کتاب هدف کتاب، مروری بر مسایل مربوط به دستور زبان فارسی در زمینه نگارش در دو بخش صرف(واژه سازی) و نحو(جمله سازی) است. در این اثر که به عنوان منبع درسی برای طلاب علوم دینی در زمینه ادبیات و دستور زبان فارسی در بخش مربوط به نگارش، تدوین شده است، به بحث در مورد ساختار ادبی مربوط به جمله نویسی، پاراگراف نویسی، مقاله نویسی و شناخت ساختار مقاله از لحاظ پژوهشی پرداخته شده و فرایند آموزش و استفاده از کارکردهای زبان و ادبیات فراسی و نیز دستور زبان در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از آنجایی که کتاب حاضر بیشتر برای طلاب غیرایرانی به نگارش درآمده است، تلاش شده است مهارت های خواندن، نوشتن و گفتگو در رشته های تخصصی آنان، ارایه شده و اهداف کلی آموزش مقاله نویسی و مراحل آماده سازی مقاله در مقالات علمی و تحقیقاتی بیان شده است. نویسنده همچنین به انواع پاراگراف بندی اعم از پاراگراف های مقایسه ای و مقابله ای اشاره نموده و انواع جمله بندی و نیز نحوه ویرایش علمی و ادبی مقاله را نیز بررسی نموده است. معرفی کوتاه:مروری بر مسایل مربوط به دستور زبان فارسی در زمینه نگارش در دو بخش صرف(واژه سازی) و نحو(جمله سازی) است. در این اثر که به عنوان منبع درسی برای طلاب علوم دینی در زمینه ادبیات و دستور زبان فارسی در بخش مربوط به نگارش، تدوین شده است، به بحث در مورد ساختار ادبی مربوط به جمله نویسی، پاراگراف نویسی، مقاله نویسی و شناخت ساختار مقاله از لحاظ پژوهشی پرداخته شده و فرایند آموزش و استفاده از کارکردهای زبان و ادبیات فراسی و نیز دستور زبان در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از آنجایی که کتاب حاضر بیشتر برای طلاب غیرایرانی به نگارش درآمده است، تلاش شده است مهارت های خواندن، نوشتن و گفتگو در رشته های تخصصی آنان، ارایه شده و اهداف کلی آموزش مقاله نویسی و مراحل آماده سازی مقاله در مقالات علمی و تحقیقاتی بیان شده است. نویسنده همچنین به انواع پاراگراف بندی اعم از پاراگراف های مقایسه ای و مقابله ای اشاره نموده و انواع جمله بندی و نیز نحوه ویرایش علمی و ادبی مقاله را نیز بررسی نموده است.
یادداشت :
/ حمید بصیریان
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 785379
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.