×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدل سازي شيرين سازي گاز طبيعي با استفاده از تماس دهنده غشايي و جاذب MEA: بررسي پارامترهاي راكتور
پدیدآورندگان : محمد رحيمي (پديدآور)
محمد سليم (پديدآور)
اميد كوه شكن (پديدآور)
محمدحسن المرزوقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين همايش مهندسي فرآيند در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و انرژي
خلاصه : در اين مقاله حذف گازهاي CO2 و H2S از مخلوط گاز طبيعي توسط تماس دهنده غشايي پلي پروپيلن توسط مايع جاذب آمين MEA مدل سازي شده است. در اين مدل جريان گاز و مايع به صورت غير هم سو و در قسمت داخل و خارج لوله ي غشاء عبور مي كنند و درون خلل و فرج تماس دهنده غشايي را فقط گاز پر مي نمايد. همچنين تاثير پارامترهاي دبي مايع ورودي، طول راكتور و تعداد غشاها در راكتور مورد مطالعه قرار گرفته است. با افزايش دبي، طول و تعداد غشاء در راكتور، افزايش درصد حذف CO2 مشاهده شد و سپس با در نظر گرفته شدن جنبه ي اقتصادي، بهترين مشخصات راكتور ارائه شده است. درصد حذف براي گاز CO2 در حدود 97% و براي گاز H2S تقريباٌ 100% بوده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PROCESS01-PROCESS01_030.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/17
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.