×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: برنامه ريزي گردشگري با رويكرد توسعه پايدار و نقش ان در توسعه اقتصادي و محروميت زدايي منطقه خليج فارس
پدیدآورندگان : امين صفدري مولان (پديدآور)
مريم محمودي (پديدآور)
محمد صفدري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي مديريت گردشگري، طبيعت گردي و جغرافيا
خلاصه : امروزه فعاليت جهانگردي يكي از بزرگترين صنايع جهان و فعاليت نسبتاً پيچيده اي است كه چندين بخش جامعه و اقتصاد را در بر مي گيرد. تجربه بسياري از مناطق گردشگري در دنيا در دراز مدت نشان داده كه روش برنامه ريزي شده براي توسعه جهانگردي مي تواند بدون ايجاد مشكلاتي مهم، فوايدي به همراه آورد؛ برنامه ريزي باري بهره برداري از منابع گردشگري در همه كشورها از جمله كشور ايران با ديرينه اي به قدمت تاريخ و سرشار بودن از جاذبه هاي طبيعي، تاريخي، باستاني و زيارتي براي رسيدن به جايگاه ويژه اي در اين فعاليت اهميت به سزايي دارد. در پژوهش حاضر از روش توصيفي- تحليل و تجربي و تحليل نقاط قوت و ضعف از تكنيك swot استفاده شده است. نتايج نشان دهنده آن است كه تأثيرات عمده گردشگري در مناطقه خليج فارس و در بسترهاي اقتصادي، زيست محيطي، اجتماعي، فرهنگي، زيرساختي و مديريتي در مجموع باعث ايجاد شرايطي خاص از جمله پايداري، محروميت زدايي، بهبود كيفيت زندگي اهالي بومي، ايجاد فرصت هاي شغلي جديد در بخش ارائه خدمات و كالا به گردشگران، افزاش درآمدزايي براي ساكنين بومي منطقه، در تمامي بخش هاي اقتصادي مانند خدمات، كشاورزي و صنعت، گسترش تبادلات فرهنگي اهالي بومي با گردشگران و زمينه هاي بهساز محيط زيست و چشم اندازهاي طبيعي و در نهايت توسعه پايدار منطقه مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CTHG01-CTHG01_304.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/2/24
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.