×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش پژوهش در بهبود روند آموزش طراحي معماري (بررسي نمونه موردي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب)
پدیدآورندگان : عادله كيارستمي (پديدآور)
سيدعلي سيديان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي اقتصاد، مديريت و فرهنگ ايراني اسلامي
خلاصه : در روند طراحي، عوامل متعددي در شكل گيري فضاي معماري دخالت دارند چون كه انسان داراي قدرت تفكر خلاقانه و منطقي مي باشد. ولي به كارگيري به موقع و متعادل اين دو است كه كاري خلاق و طرحي موفق را به وجود مي آورد . پس آموزش مناسب در معماري متكي است به افرادي خلاق. در اين مقاله سعي شده است كه با بررسي روند مقوله ي يادگيري و چگونگي فكر كردن دانشجويان در سير از سوال به جواب با درنظر گرفتن فرايند آموزش معماري و همچنين بررسي نقايص احتمالي آموزش طراحي معماري در قالب كارگاهي توجه ويژه شود. در اين پژوهش به تحقيق، مشاهده و مطالعات رفتاري و تجارب شخصي و ... پرداخته شده است. به همين منظور پرسشنامه اي كه اين موارد را شامل شود دراختيار استادان و دانشجويان اين رشته گذاشته شد و پاسخ گروههاي هدف مورد مطالعه قرار گرفت و باتوجه به نتايج آن توصيه هايي براي پژوهش محور شدن طراحي و برنامه ريزي ارائه گرديد . همچنين در ارتباط بين پژوهش و طراحي به نظر مي رسد مقوله ي پژوهش و توجه به آن در تمام مراحل و روند طرح از مطالعه مقدماتي تا اجرا و انجام كار حس تعلق و مشاركت در طراح را قوت مي بخشد، اعتبار كارهاي طراحي افزايش مي يابد و خلاقيت معمار را گسترش مي دهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-VALIASR01-VALIASR01_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/22
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.