×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اهميت گردشگري مذهبي در اسلام
پدیدآورندگان : يوسف زين العابدين عموقين (پديدآور)
ابوطالب احمدي اركمي (پديدآور)
اله نظري ولني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش بين المللي مديريت گردشگري و توسعه پايدار
خلاصه : گردشگري مذهبي يكي از رايج ترين گردشگري درسراسرجهان است كه سابقه آن به قرون و اعصار گذشته مرتبط مي گردد مدارك و اسناد تاريخي موجود از تمدنهاي كهن بين النهرين مصر ايران هند چين و نيز آثار و قراين به جاماندها ز روزگار پيش از تاريخ حكايت از سفرهاي زيارتي انسانهاي متعددي دارد كه از ديرباز به منظورانجام فرايض ديني و مذهبي مسيرهاي طولاني را جهت مقصد زيارت طي ميكردندو شايد به دليل مخاطرات فراوان به مقصد نمي رسيدند به اين ترتيب در مقاله ي حاضر ضمن تبيين مقوله ي گردشگري مذهبي و اهميت آن در دين اسلام به خصوص درمذهب شيعه اين سوال مطرح است كه عوامل تاثير گذار برتوسعه گردشگري مذهبي كدامند؟ با اين فرض كه گردشگري مذهبي ريشه در فرهنگ و ايدئولوژيانسان دارد و عليرغم دشواريهاي جغرافيايي اقتصادي و سخت گيري هاي سياسي كه اين پديده همواره با آن مواجه بوده هرگز متوقف نگرديد. دراين ميان مسلمانان نيز بنا به فرامين قرآني و مذهبي كه ائمه اطهار ع درمورد اهميت گردشگري داشته اندهمواره مبادرت به گردشگري مذهبي را ضروري دانسته و دشواريهاي زيادي را دراين راه متحمل شده اند اما يافته هايتحقيق حاكي از توسعه و پيشرفت انگيزه گردشگري درنزدمسلين مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TMSD01-TMSD01_036.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/1/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.