×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي افزايش مقاومت سازه هاي بتن آرمه با بتن ECC
پدیدآورندگان : هديه سلاجقه (پديدآور)
اسما سيستاني (پديدآور)
عباس درب هنزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي بهسازي و مقاوم سازي ايران
خلاصه : زلزله سال 1382 كه منجر به كشته و زخمي شدن هزاران نفر و از بين رفتن ساختمان هاي زيادي شد نظر همه بخصوص مهندسان را به چه مقاوم تر گردن سازه ها جلب كرد. با توجه به اينكه ايران يكي از لرزه خيز ترين كشورهاي جهان است وقوع چنين زلزله هايي در هر كدام از بخش هاي كشور بعيد نمي باشد و بتن كه يكي از پر مصرف ترين مصالح ساختماني است يكي از گزينه هاي مناسب براي ساخت و ساز مي باشد. اما از آنجا كه وزن زياد سازه هاي بتني منجر به افزايش نيروي زلزله شده و ضعف بتن دركشش كه به استفاده از ميلگرد مي انجامد استفاده از اين ماده را با مشكلاتي همراه ساخته نظر مهندسان به سمت استفاده از بتن هاي سبك جلب شده است. (ECC (engineering cementitious composites كامپوزيت سيماني مهندسي يكي از ايده هاي نو در صنعت بتن سبك است كه كليد اصلي اين بتن استفاده از سنگدانه هاي ريز با قطر حداكثر 10 ميلي متر و استفاده از الياف (polyvinyl alcohol) PVA پلي وينيل الكل است. اين بتن با وزن كمتر نسبت به بتن معمولي و انعطاف پذيري بالا يكي از گزينه هاي مناسب جهت ساخت سازه هاي در معرض بارهاي ديناميكي است. هدف از اين مقاله معرفي اين بتن به عنوان راه كاري براي سبك سازي و انعطاف پذيري هرچه بيشتر سازه هاي بتني است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-INRC02-INRC02_004.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/2/24
تاریخ تغییر رکورد : 1386/2/24
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.