×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل تلفيقي بيماري اسكالد جو
پدیدآورندگان : محبوبه محمدي (پديدآور)
عيدي بازگير (پديدآور)
سيد مهدي شتاب بوشهري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش سراسري كشاورزي و منابع طبيعي پايدار
خلاصه : در اين آزمايش براي كنترل بيماري اسكالد از القاكننده هاي مقاومت ماند بيون و تريكودرما، مخلوط بيون و تريكودرما همچنين قارچكش پروپيكونازول استفاده شد. در اين آزمايش مزرعه اي بصورت آزمايش اسپليت پلات در قالب طرح پايه بلوك هاي كامل تصادفي در پنج تكرار اجرا گرديد و نتايج حاصل از آزمايش با نرم افزار SPSS مورد ارزيابي قرار گرفت. نتايج حاصل از آزمايش نشان داد كه مقايسه ميانگين شدت بيماري تيمارهاي بيون، تريكودرما و پروپيكونازول از نظر آماري تفاوت معني داري نشان ندارند. همچنين بين تيمار بيون + تريكودرما و شاهد نيز اختلاف معني داري مشاهده نشد. شدت بيماري در تيمار بيون 41/11 درصد، تريكودرما 38/89 درصد، پروپيكونازول 34/44 درصد، بيون + تريكودرما 58/89 درصد و در تيمار شاهد 64/44 درصد بود. كه از اين ميان بيشترين شدت بيماري در تيمار شاهد ( 64/66 درصد ) و كترين شدت بيماري در تيمار پروپيكونازول (34/44 درصد ) مشاهده شد. ميزان تاثير تيمار بيون در كاهش شدت بيماري برگي برابر 36% بوده است. همچنين تيمار تريكودرما 39% و تيمار درتريكودرما و بيون + تريكودرما به ترتيب برابر 46 % و 8 % باعث كاهش شدت بيماري برگي شده اند. كه از اين بين تيمار در پروپيكونازول بيشترين تاثير را در كاهش شدت برگي از خود نشان داده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NACONF01-NACONF01_0511.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/25
تاریخ تغییر رکورد : 1397/10/13
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.