×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شواهد نو زمين ساختي گسل شمال تبريز
پدیدآورندگان : مجتبي مهرپويان (پديدآور)
محسن جامي (پديدآور)
محمدمهدي خطيب (پديدآور)
نازنين سرحدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي زمين شناسي و اكتشاف منابع
خلاصه : بر اساس مطالعه گزارشات تاريخي شهر تبريز و شهرهاي مجاور آن چندين بار در طول تاريخ توسط زمين لرزه ويران شده است. با تعيين كانون سطحي زمين لرزه ها، 5 رخداد زمين لرزه تاريخي را مي توان به گسل شمال تبريز نسبت داد. اين گسل به دليل مجاورت با شهر بيشترين خطر لرزه اي را براي شهر تبريز دارد. مطالعه بر روي اين گسل نشان مي دهد كه گسل شمال تبريز شواهد و علائم يك گسل فعال را دارا است. اين شواهد عبارتند از جابجايي رسوبات كواترنري پسين، ثبت كهلرزه هاي فراوان توسط ايستگاه هاي لرزه نگاري محلي، جابجايي آبراهه ها، مشاهده پرتگاه هاي گسلي اين گسل در سطح زمين، گسيختگي هاي خاك و نيز زمين لرزه هاي تاريخي متعدد كه به اين گسل مي توان منتسب كرد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCGER01-NCGER01_091.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.