×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدل سازي جذب آمونياك موجود در گاز پرج واحد توليد آمونياك به وسيله تماس دهنده هاي غشائي الياف توخالي
پدیدآورندگان : محمدرضا كرمي (پديدآور)
مرتضي مهدي پور (پديدآور)
پيمان كشاورز (پديدآور)
محمد خرم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهاردهمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران
خلاصه : در اين مطالعه با استفاده از يك مدل رياضي، جداسازي آمونياك موجود در گاز پرج توسط آب با استفاده ازتماس دهنده غشائي الياف توخالي مدل سازي شده است. همچنين ميزان جذب آمونياك تحت شرايط ترشوندگي جزئي غشاء مورد بررسي قرار گرفته است. مجموع معادلات ديفرانسيلي مربوط به سه فاز گاز، غشاء و مايع به روش تفاضل محدود ضمني نوشته شده و دستگاه معادلات بدست آمده با استفاده از روش عددي توماس، به كمك نرم افزارMATLAB حل گرديده است. در نهايت تأثير پديده ي ترشوندگي غشاء و همچنين اثر سرعت مايع بر ميزان شار جذب آمونياك در آب بررسي شده است. نتايج به دست آمده نشان ميدهد كه ميزان جذب آمونياك با افزايش درصد ترشدگي غشاء كاهش يافته و با افزايش سرعت مايع افزايش مي يابد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NICEC14-NICEC14_145.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/9/3
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.