×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سنجش نيازهاي اموزشي فروشندگان گياهان دارويي
پدیدآورندگان : مصطفي ارفاقي (پديدآور)
بابك ديده بان (پديدآور)
داوود علي بيگي بني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي كشاورزي در شرايط محيطي دشوار
خلاصه : از آنجايي كه در كشور ايران فروشندگان گياهان دارويي مهمترين راهنما و مشاور اغلب مصرف كنندگان اين گياهان به شمار مي روند انتقال يافه هاي نوين علمي در خصوص گياهان دارويي به اين فروشندگان و ارتقا سطح دانش و آگاهي انان از اهميت ويژه اي برخوردار است به منظور دستيابي به اين هدف لازم است ابتدا نيازهاي اموزشي اين افراد مورد مطالعه و بررسي قرار گيرد تا بر اساس آن برنامه اموزشي مناسب تهيه و تدوين گردد اين تحقيق با هدف سنجش نيازهاي آموزشي فروشندگان گياهان دارويي در استان خوزستان بر اساس اطلاعات ميداني انجام گرفت. نتايج اين تحقيق نشان داد كه تعداد قابل توجهي از فروشندگان گياهان دارويي در اين استان (53/6 درصد) نيازمند اموزش و فراگيري دانش و آگاهي هاي نوين علمي هستند. اطلاعات تحقيق حاكي است كه بيشترين نياز اموزشي انها در خصوص آشنايي با عوارض جانبي گياهان دارويي (75/5 درصد بوده و ميزان نيازهاي اموزشي مربوط به شناسايي كلي بيماري ها (70 درصد)، خواص گياهان (56/6 درصد)، نحوه استفاده از گياهان دارويي (46/6 درصد) و نحوه نگهداري از انها 36/6 درصد) در مراتب بعدي قرار دارند . نتايج تجزيه واريانس تاثير متغيرهاي مستقل بر متغير وابسته نشان داد كه سطوح مختلف تحصيلات، ميزان تجربه كاري، سن، ميزان مطالعه منابع علمي و شركت در دوره هاي اموزشي تاثير معني داري بر نيازهاي اموزشي فروشندگان گياهان دارويي داشتند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCAHEC01-NCAHEC01_171.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.