×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توسعه تكنيك هاي جديد بر پايه الكترواسپري براي تكنيك اسپكترومتري جرمي
پدیدآورندگان : عليرضا فيض بخش (پديدآور)
شكوه احتشامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي تكنيك هاي نوين در تجهيزات و مواد آزمايشگاهي صنعت نفت ايران
خلاصه : اسپكترومتري جرمي با منبع يونيزاسيون الكترواسپري به طور گسترده در زمينههاي مهم از قبيل بيوشيمي، صنعت غذا و دارو مورد استفاده قرار ميگيرد و به سرعت رو به توسعه ميباشد. اخيراً تعداد زيادي روش يونيزاسيون بر پايهروش الكترواسپري معرفي گرديده است، به طوري كه كاربردهاي اين تكنيك همچنان رو به افزايش ميباشد. در طول 93 سال توسعه، تغييرات عمدهاي در تكينك الكترواسپري براي افزايش بازده يونيزاسيون و انتقال آن به طيف سنجيجرمي صورت گرفته است، به طوريكه از اين دسته ميتوان به تغيير سرعت انتقال نمونه، اندازه كاپيلاري، فشار محيط و گاز درون غلافي اشاره كرد. از جملهتكنيك هاي بررسي شد در اين كار مي توان به يونيزاسيون نانوالكترواسپري، الكترواسپري سونيك، الكترواسپري ميله اي و استخراجي اشاره كرد. كاپيلاريهاي بزرگ و سرعت جريان زياد باعث توليد قطرههاي بسيار بزرگ ميشود.بنابراين مدت زمان زيادي براي تبخير حلال مورد نياز است و اين مي تواند باعث كاهش بازده توليد يون شود. در حاليكه با كاهش سرعت جريان دركاپيلاري، ميزان مصرف نمونه به شدت افت ميكند و اين كاهش حجم براي نمونه- هاي بيولوژي بسيار حائز اهميت است. به علاوه، در تكنيك هاي مشتق شده از الكترواسپري مزاحمتهاي يوني و ماتريسي به مقدار قابل توجهاي كاهش مي-يابد، زيرا با كاهش اندازه قطرات سرعت تبخير حلال افزايش مييابد و شكافت قطره ناهموار و گير افتادن نمك و ناخالصيها به شدت پايين ميآيد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IRANLABCO01-IRANLABCO01_095.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.