×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اخلاق پزشكي از ديدگاه اسلام
پدیدآورندگان : اعظم خسروي (پديدآور)
بهمن توان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي علوم انساني، مطالعات فرهنگي
خلاصه : هر روز تحقيقات گسترده تري در علم پزشكي، همپاي ديگر علوم صورت مي گيرد و از اين رهگذر، دريچه تازه اي از علم و اميد به روي پزشكان و بيماران گشوده مي شود. همزمان با گسترش حرفه پزشكي نياز به مباحث نظري و كاربردي اخلاق پزشكي بيش از پيش احساس مي شود. با توجه به اهميت موضوع، در پژوهش حاضر ضمن مروري بر طب اسلامي و اهميت پزشكي در اسلام، اخلاق پزشكي از ديدگاه اسلام بررسي شده است. همچنين مباني فقهي- حقوقي مسووليت پزشك و قاعده فقهي لاضرر و كدهاي اخلاق پرستار تشريح گرديد تا مسيوليت پرستاران و پزشكان در برابر بيمار نيز از ديدگاه اسلام شفاف تر گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CPCONF02-CPCONF02_135.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/6/13
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.