×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: معرفي گياهان دارويي سه دره خان، نژ و دولاما
پدیدآورندگان : عبداله حسن زاده قورت تپه (پديدآور)
عليزاده , بهمن , 1308 - (پديدآور)
رقبه قناعت دوست (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي تغيير اقليم و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : دره شهدا كه شامل دره خان و دره نژ و دره دولاما مي باشد از مهمترين مراكز تنوع گونه هاي گياهان درآذربايجان به شمار مي آيد بطوريكه دراين منطقه حدود 250 گونه گياهي را مي توان يافت مطالعات ليست گياهان منطقه نشان ميدهد كه بين گونه هاي شناسايي شده 145 گونه از 47 تيره گياهي واجد خاصيت دارويي قابل توجه م يباشد دراين بين گياهان تيره Compositae وRosaceae با 18 گونه Laminacaea و Papilionaceae با 11 گونه و Brassicaceae با 10 گونه بيشترين سهم گياهان دارويي منطقه را به خود اختصاص داده اند نكته قابل توجه در بررسي هاي فوق اين است كه علي رغم تنوع نسبتا زياد گياهان دارويي در منطقه دل سالهاي اخير بهدليل استفاده بي رويه جمعيت برخي از گونه هاي داروييمنطقه به شدتكاهش يافته و خطر انقراض نسل آنها وجود دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCCIAE01-NCCCIAE01_131.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/6
تاریخ تغییر رکورد : 1390/6/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.