×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير حركات حسي در مهارت هاي حركتي ظريف دانش آموزان پسر نارسانويس پايه ششم ابتدايي
پدیدآورندگان : وحيد فلاحتي (پديدآور)
هادي محمدپور (پديدآور)
محمود پناهي شهري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين همايش ملي توانمندسازي فردي اجتماعي افراد با نيازهاي ويژه
خلاصه : زمينه مسئله: كودكان نارسا نويس داراي اختلالاتي در رشد مهارت هاي حركتي هستند. هدف اصلي: اين مطالعه با هدف بررسي تأثير حركات حسي در مهارت هاي حركتي ظريف دانش آموزان پسر نارسا نويس پايه ششم ابتدايي انجام شد. روش نقل كل در اين مطالعه نيمه آزمايشي، 30 دانش آموز پسر پايه ششم ابتدايي مبتلا به اختلال نارسا نويسي از بين مراجعه كنندگان به مراكز اختلال يادگيري طلوع شهر قانون انتخابات در تصادفي در دو گروه آزمايش و كنترل قرار گرفتند. گروه آزمايش 19 جلسه آموزش گروهي تحريكات حسي را در مدت 1/5 ماه دريافت و گروه كنترل آموزشي دريافت نكردند. ابزار گردآوري داده ها آزمون لينكلن اوزرتسكي بود. داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS15 و ازمون هاي اماري t مستقل، t زوجي و تحليل كواريانس تجزيه و تحليل شد. يافته ها: نتايج نشان داد كه آموزش حركات حسي بر مهارت هاي حركتي ظريف دانش آموزان پسر نارسا نويس و در كل و در ابعاد گرفتم، هماهنگي چشم و دست و سرعت تاثير معني داري دارد. نتيجه گيري: با توجه به اين نتايج مي توان روش هاي كار درماني را به عنوان يكي از روش هاي مناسب درمان اختلالات يادگيري پذيرفت و در جهت بهبود مشكلات دانش آموزان از اين گونه روش ها استفاده نمايند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ISEPP01-ISEPP01_044.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.