×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي رويكرد تدبري تفسير الميزان به عنوان الگوي تدبرگرايي معيار
پدیدآورندگان : صبوحي طسوجي‏ عباس (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : رويكرد، تدبري، تفسير، الميزان، معيار
وضعیت نشر : ، ۱۳۹۵
خلاصه : برخی از آثار تفسیری، به ویژه در عصر جدید به عنوان «تدبری» یا «تدبرگرا» شناخته می شود. تفسیر المیزان، اثر علامه طباطبایی، یکی از تفاسیر موسوم به تدبری است. این پژوهش با محوریت سوال از ویژگی های ایجابی و سلبی تفسیر المیزان در حیطه تدبر، به بررسی رویکرد تدبری این تفسیر پرداخته است. نگاه قاعده مند به مبانی و روش تدبر و به کارگیری آن در مقام تفسیر، در بخش ویژگی های ایجابی و مصونیت از آسیب های رویکرد تدبری از قبیل سنت گریزی و وحدت گرایی افراطی در بخش ویژگی های سلبی، سبب شده که در این تحقیق، تفسیر المیزان، به عنوان الگوی تدبرگرایی معیار معرفی شود.
یادداشت :
/ / عباس صبوحی طسوجی
عنوان از روی صفحه عنوان
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 721373
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/12/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.