×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: RFP طراحي وتدوين نظام پويش راهبردي طرح توسعه جويشگر بومي
پدیدآورندگان : محمد رضا مجري واحدي (پديدآور)
محسن كشاورز ترك (پديدآور)
لعيا رفيعي سويري (پديدآور)
مهدي پورحسني (پديدآور)
آرمين خالقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : محيط پيراموني
جويشگر بومي
پيشران
نظام پويش راهبردي
روند
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1395
خلاصه : تحولات عظیم سالهای اخیر در حوزه های گوناگون علم و فناوری، چالش های عمیقی را در حوزه ی برنامه ریزی های (بلندمدیت و میان مدت) ایجاد نموده و سبب تغییرات شگرفی در نگرش های مدیریتی در این حوزه گردیده است. بنابراین نیاز است تا در مواجهه با این چالش ها، رویکرد پویایی را در برنامه ریزی ها لحاظ نمود. داشتن چنین رویکردی، مستلزم کسب اطلاعات دقیق از محیط پیرامونی می باشد. در واقع تنها پس از راه‌اندازی سیستم پویش، قادر خواهید شد تا از طریق اکتساب اطلاعاتی مؤثر، آگاهی لازم در خصوص زمان بسط و توسعه استراتژی خود را بدست آورید. نظام پویش راهبردی طرح توسعه جویشگر بومی، نظامی است که در پرتوی آن با بررسی و رصد جریان‌های اساسی محیط جویشگر بومی، می توان به ارزیابی مسائل و روندها پرداخت. بر این اساس، ضمن ایجاد درک کاملی از محیط پیرامونی، می توان مدل‌ها و الگوهای در حال ظهور را شناسایی نموده و پیشران‌ها و ظرفیت‌های بالقوه آینده را استنباط نمود. نهایتاً با ترسیم ویژگی های محیط های آینده طرح، آمادگی لازم جهت برنامه ریزی های راهبردی اکتساب خواهد شد.
یادداشت :
19 ص.: مصور.
پروژهquot; آینده نگاری و تهیه ره نگاشت فناوری جویشگر بومیquot;.
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/10878
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/9/13
تاریخ تغییر رکورد : 1398/7/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.