×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت ريسك و ارتباط آن با مديريت استراتژيك منابع انساني
پدیدآورندگان : اسماعيل مهدوي نيا (پديدآور)
رسول رحمتي نودهي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد و سامانه هاي مالي
خلاصه : يكي از مهمترين سرمايه هاي هر سازمان نيروي انساني آگاه ٬ باتجربه و كاردان آن است و اثر بخش ترين دارايي هرسازمان مي باشد. اما در اين رهگذر مخاطرات مختلفي وجود دارد كه هر لحظه نيروي انساني را در معرض تهديد قرار مي دهند. سازمان هاي مواجه با ريسك نيروي انساني در صورت از دست دادن پرسنل خود برتري هاي خود را نيز از دست مي دهند . در واقع اثرات افزايش اين ريسك ها هم به منابع انساني و هم به سازمان لطمه مي زند . برنامه ريزي شالوده عناصر مديريتي و فرايندي است كه سازمانها در قالب آن همه فعاليتها و كوششهاي خود را درمورد اهداف موردنظر، راه رسيدن به آن و چگونگي طي مسير را در يكديگر تركيب وادغام كرده و هدف از اجراي آن دستيابي به نتايج سازماني است. نكته اي كه بايد به آن توجه داشت اين است كه اجتناب از خطرات مرتبط با منابع انساني عملاً غيرممكن است لذا بهترين روش براي مقابله با آن، مديريت صحيح آن است و بايد سعي گردد بر تمامي جنبه هاي مرتبط با منابع انساني همچون اقدامات آن ها، انگيزه كاري، تغييرات موجود و ... توجه نمود. لذا در اين مقاله سعي گرديده است با بررسي فاكتورهاي مطرح در حوزه منابع انساني و مديريت ريسك به شناسايي وظايف دقيق و فعاليتهاي آن ها در خصوص دست يابي به عملكرد بهتر با رعايت شاخصهاي مديريت ريسك در برنامه ريزي استراتژيك منابع انساني در سازمان پرداخته مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEFS01-MEFS01_072.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.