×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثيرات رويدادهاي ورزشي بر شهر با نگاه به تجربه برگزاري بازيهاي المپيك 2012 لندن
پدیدآورندگان : سعيد كاووسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنگره بين المللي عمران، معماري و توسعه شهري
خلاصه : هنگامي كه صحبت از رويداد ها مي شوند در واقع مقصود اصلي آن دسته از رويداد هايي هستند كه در شهرها بر گزار مي شوند، همچنين ضمن برگزاري در شهر يا كشور ميزبان ، شهر را براي مدت طولاني يا كوتاه تحت تاثير قرار مي دهند.اين تاثيرات ممكن است در سطوح مختلفمطرح شود اعم از اقتصادي ، فرهنگي و زيرساخت هاي شهري يا غيره. رابطه بين دو مقوله ورزش و شهر، رابطه اي متقابل است كه از يك سو اثراتورزش را بر شهر و شهرنشيني و از طرف ديگر نفوذ توسعه شهرها را بر ورزش شامل مي شود. توسعه ورزش در دنياي امروز چه به لحاظ كيفي و چه از نظر كمي آنرا به مقوله اي نو و پيچيده تبديل كرده، كه مي توان ازآن به نام ورزش مدرن نام برد. ويژگي هاي منحصر به فرد اين نوع ورزش موجب اثرگذاري شديد آن بر بخش هاي مختلف زندگي امروزي در سطح خرد و كلان شده است. توريسم ورزشي در توسعه زيرساخت هاي شهري، اشتغال راه و ساختمان، شناخته شدن شهر، جذب گردشگران تاريخي، فرهنگي و ورزشي به شهر ، توسعه صنايع به ويژه صنايع ورزشي، اثر داشته و در رابطه با متغيرهايي چون توسعه پايدار، توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، صلح، مشاركت، محيط زيست، برنامه ريزي شهري اثرات ژرفي را بروضعيت جوامع شهري به جاي مي گذارد. در اين مقاله سعي شده است تا با بررسي تجربه لندن به معرفي يك رويداد موفق ورزشي در خصوص بررسي تاثيرات اين رويداد بر شهر با نگاه به تمام ابعاد تاثيرگذاري آن بتوانيم نتيجه گيري كاملي در بحث رويدادها برسيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSAU03-ICSAU03_1669.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/4/12
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.