×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از نانوذرات جهت كاهش آلودگي ميكروبي آب
پدیدآورندگان : آزاده رشيدي مهرآبادي (پديدآور)
داود زارعي (پديدآور)
پرويز اولياء (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين همايش ملي و نمايشگاه تخصصي مهندسي محيط زيست
خلاصه : آب سالم و بهداشتي يكي از نيازهاي مهم يك جامعه است.همچنين تامين آب در كشورهاي در حال توسعه يك مسئله مهم و حياتي است. معمولا آب به سرعت مي تواند آلوده شود كه موجب غير بهداشتي و غير آشاميدن آن مي كردد. عوامل آلودگي هاي ميكروبي و باكتري يكي از مهم ترين آلاينده هاي آب هستند و تكنولوژي ها و فناوري هاي نوين براي تصفيه آب در اين خصوص توسعه زيادي يافته اند.با پيشرفت علم در فناوري نانو مي توان راهكارهاي مناسب و مطلوب براي تصفيه آب و همچنين براي بهبود كيفيت آب توسط نانو مواد ( نانو ذرات ) كه خاصيت ضد باكتري بالايي دارند، ارائه نموده است. يكي از مهم ترين تركيبات نانو ذره اي كه خاصيت ضد باكتري موثر بر روي تعداد زيادي از ميكروارگانيسم ها دارند، نانو ذرات نقره است كه يكي از نانو ذرات پر طرفدار در حيطه ضد باكتري است. اين مقاله مروري بر پيشرفت هاي اخير در علم نانو تكنولوژي مرتبط با تصفيه آب هاي آلوده به ميكروارگانيسم ها از جمله باكتري ها ارائه نموده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CEE08-CEE08_366.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.