×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش جاذبه هاي توريستي-اگرواكوتوريستي در توسعه روستايي (مطالعه موردي: بخش برزك شهرستان كاشان)
پدیدآورندگان : حميد برقي (پديدآور)
نفيسه قطبي نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي گردشگري، جغرافيا و محيط زيست پايدار
خلاصه : سير و سياحت و به تعبير امروزي گردشگري كه از آن به عنوان صنعت توريسم ياد مي شود موضوع تازه اي نيست بلكه از ديرباز و از روزي كه انسان پا به عرصه وجود گذاشت موجودي مهاجر، سياح، زائر يا جهانگرد بوده است. بخش برزك به دليل جاذبه هاي طبيعي و تاريخي، آب و هواي معتدل و كوچه باغهاي زيادي كه دارد از موقعيت بسيار مناسبي براي توريسم و اگرو اكوتوريسم برخوردار است. هدف از مطالعه حاضر بررسي جاذبه هاي توريستي و اگرواكوتوريستي منطقه و تاثير آن در توسعه روستايي است. ارزيابي و بازنگري رويكردي راهبردي در توريسم روستايي در چارچوب مدل SWOT به تبيين جايگاه توريسم در توسعه روستايي بخش برزك مورد بازبيني و بررسي قرار گرفت. نتايج تحقيق نشان مي دهد كه منطقه مورد مطالعه از قابليتهاي بالاي توريستي – اگرواكوتوريستي برخوردار است. از بين بردن موانع و تهديدهاي پيش رو با استفاده از نقاط قوت و فرصتهايي چون دارابودن امكانات منحصر به فرد منطقه و كوچه باغها و گلستانهاي زيباي گل محمدي مي توان آنها را برطرف نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TGES01-TGES01_098.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/2/24
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.